Neįrodyta, bet versija egzistuoja. Kaip kad kadaise pabrėždavo viename seriale - tiesa slypi kažkur anapus...
Faktai
Keleivinio lėktuvo, priklausančio Azerbaidžano avialinijoms, sudužimas Aktau mieste Kazachstane pritraukė specialistų dėmesį, nes buvo iškeltos kelios versijos, bet nutylėta apie dar vieną...
Lėktuvas iš Baku ( Azerbaidžanas) skrido į Grozną ( Čėčėnija). Ten rūkas. Oro uostas atsisako priimti ir nukreipia lėktuvą į oro uostą Aktau ( Kazachstanas).
Nuo Baku iki Grozno 485 km. Nuo Grozno iki Aktau 432 km.
Tuo tarpu kažkas,matomai, ne koordinuodamas savo veiksmų su civilinės aviacijos struktūromis, pamato, kad lėktuvas priartėjo prie Grozno, jis greičiausiai, palaikytas bepiločiu orlaiviu ir priimtas sprendimas jį numušti. Oro gynybos sistemos imasi darbo. Lėktuvas patiria pažeidimus. Pilotai pasiduoda į dešinę ir dar skrenda 432 km iki kito oro uosto per Kaspijos jūrą. Bendras lėktuvo laikas praleistas ore 3 valandos ir 35 minutės. Sukartas atstumas 923 km. Vidutinis greitis beveik 260 km/h.
Išeina taip, kad pamuštas lėktuvas dar virš valandos praleido ore. Arba buvo pamuštas jau visai netoli Kazachstano. Ar Kazachstanas ką nors pranešė apie oro gynybos raketas aptiktas virš Kaspijos? Tyla.
Lėktuvui jau leidžiantis Aktau, nutinka kažkas netikėto. Pilotai negali išlyginti lėktuvo, kad normaliai nutūpti. Susidaro įspūdis, kad pilotai negali suvaldyti ir išlyginti lėktuvo.
Čia video kaip tupia lėktuvas.
O va čia jau kaip leidosi lėktuvas Aktau. Iš pradžių viskas atrodė gerai, ir po to kažkodėl nosimi žemyn.
Ir va čia jau atsiranda distancinio valdymo versija.
Distancinis lėktuvo valdymas
Distancinis lėktuvo valdymas egzistuoja jau gan seniai ir šita opcija naudojasi visos didžiosios keleivių skraidinimo bendrovės.
Šiek tiek istorijos:
Už lango 2007 metai, Vasaris. Buvęs lakūnas Field McConnell padavė į teismą korporaciją Boeing ir keleivinių linijų lakūnų asociaciją (ALPA), nes jie negali patvirtinti, kad lėktuvai B747-400 yra saugūs skraidyti, po Boeing atliktos lėktuvų modernizacijos. Bylinėjimosi metu Boeing pripažino, kad jie naudoja distancinio valdymo sistemą BUAP ( Boeing’s Uninterruptible Autopilot System). Ji užpatentuota 2006 metais. 2011 metais byla nutraukta, bet pats faktas, kad tokia sistema naudojama nepaneigtas.
Savaime aišku, kad distancinis valdymas diegiamas į lėktuvus saugumo sumetimais, kad jeigu teroristai užgrobtų lėktuvą tai jį būtų galima nukreipti ten kur reikia, kad nepasikartotų atakos kaip su dvyniais.
Ar buvo distancinis valdymas lėktuve, kuris sudužo Kazachstane?
Sudužusio lėktuvo markė Embraer 190, kuris gaminamas Brazilijoje. Embraer distancinio lėktuvų valdymo sistemas pradėjo diegti ir atliko bandymus 2019 metais. Taip, kad...tiesa kažkur anapus.
Comments
Post a Comment