Skip to main content

Poilsis - tai ko reikia

 


Hey, žinai, kaip mes dažnai juokaujam apie tai, kad esame pavargę ir gyvename ant kavos? Tai va, ką tik perskaičiau beprotišką straipsnį apie miego trūkumą, ir, patikėk manimi, tai ne juokas. Prisėsk, papasakosiu, ką sužinojau.

Įsivaizduok: skubi į darbą, keikdamas žadintuvą, kuris ir vėl nepažadino tavęs laiku. Pažįstama situacija? Pasirodo, pas daug ką tokie patys žadintuvai. Daug žmonių visame pasaulyje vaikšto kaip zombiai, nes negauna pakankamai miego. Miego trūkumas rimtai kenkia mūsų sveikatai, o mes to net nesuvokiame.

Prisimeni, kaip mokykloje nekentėme žadintuvų? Pasirodo, ši "meilė" niekur nedingo. Šiais laikais žadintuvas yra būtinas "blogis", kuris mus prižiūri, bet taip pat atima vertingą miego laiką. Atrodo, kad esame įstrigę nesibaigiančiame cikle, kur nekenčiame to, kas turėtų mums padėti.

O dabar, įdomiausia dalis. Straipsnyje kalbėta apie aštuonis ženklus, kurie rodo, kad turime rimtų problemų su savo miego įpročiais. Jei nori, gali pasitikrinti save. Kiek ženklų tiks tau?

Pirmas ženklas: jei nuolat pramiegi žadintuvą, tai didelis pavojaus signalas. Tai ne tik gilaus miego rodiklis; tavo kūnas tiesiog šaukiasi daugiau poilsio. O jei vis dar jautiesi kaip zombis praėjus valandai po pabudimo, žinok, tai ne normalu.

Bet palauk, tai dar ne viskas. Žinai, kaip kartais juokaujame, kad užmiegame autobuse ar netyčia snaudžiame darbe? Pasirodo, tai tavo organizmas šaukiasi pagalbos. Jei nuolat gali snūstelti bet kur, tavo kūnas desperatiškai trokšta kokybiško miego.

Būna pasitaiko, kad kartais kaltiname savo užmaršumą dėl užimtumo? Na, atspėk ką – tai gali būti dėl to, kad per mažai miegame. Pasirodo, yra tokia smegenų dalis, kaktos srityje, kuri atsakinga už svarbius dalykus, tokius kaip mąstymas ir sprendimų priėmimas. Kai nepakankamai miegame, tai panašu į bandymą paleisti aukštos klasės kompiuterį su išsikrovusia baterija.

O ir tie kartai, kai nesuvaldome pykčio arba verkiame be jokios priežasties? Taip, tu atspėjai – tai vėl miego trūkumas. Jis rimtai kenkia mūsų emocijų kontrolei. Taigi, kitą kartą, kai pradedi ginčytis dėl to, kieno eilė plauti indus, gal patikrink savo miego įpročius.

O dabar – nuolatinis alkio jausmas. Visada maniau, kad tiesiog turiu greitą metabolizmą, bet pasirodo, kai mums trūksta miego, mūsų kūnas trokšta daug kalorijų ir cukraus greitam energijos pakėlimui. Tai lyg organizmas bando kompensuoti miego trūkumą, reikalaudamas maisto. Nenuostabu, kad vis dažniau lendu į šaldytuvą!

Kalbant apie maistą, straipsnyje paminėtas ir svorio augimas. Pasirodo, miego trūkumas trikdo mūsų hormonų ir metabolizmo veiklą. Buvo net atliktas tyrimas, kuris nustatė ryšį tarp trumpesnės giliosios miego fazės ir didesnio liemens apimties. Taigi, jei pastebėjai, kad tavo džinsai pradeda spausti, nors mitybos nekeitei, tai čia gali būti kaltas miego trūkumas.

Ir dar vienas dalykas – bet jau ne apie juosmenį. Pameni, pajuokavimus apie neegzistuojantį meilės gyvenimą? Na, pasirodo, miego trūkumas gali būti to priežastis. Yra tyrimas, kuris parodė, kad vien tik viena papildoma valanda miego padidino žmonių seksualinį potraukį 14%! Kas būtų pagalvojęs, kad ilgesnis miegas gali praturtinti gyvenimą miegamajame?

Blogiausia -  tai ne niūrumas ar nuovargis. Straipsnyje gydytojai sakė, kad chroniškas miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip depresija ir širdies ligos. Atrodo, kad mes lėtai nuodijame save, to net nesuvokdami.

Tai ką dabar daryti? Straipsnis siūlo pradėti nuo mūsų kasdienės rutinos pakeitimų, kad įtrauktume daugiau miego. Galbūt laikas pradėti vertinti mūsų miego laiką taip pat, kaip ir mūsų rytinį kavos ritualą. O jei situacija tikrai bloga, rekomenduojama kreiptis į specialistą.

Nežinau, kaip tau, bet mane tai privertė susimąstyti. Galbūt laikas nustoti skųstis savo miego trūkumu ir pradėti tai vertinti rimtai. Juk mūsų sveikata ir gerovė yra tik mūsų rankose.

Tai ką manai? Nori prisijungti prie miego revoliucijos? Galėtume pradėti nuo to, kad savo lovą naudotume miegui, o ne serialų žiūrėjimui iki 2 nakties. Kas žino, gal net tapsime rytiniais žmonėmis... arba bent jau mažiau niūriais popietės žmonėmis!


Comments

Popular posts from this blog

Elektroninis pavadėlis - ES dovana kiekvienam Europos gyventojui

  Straipsnis paruoštas lapkričio 21, 2023 Susitarimas tarp Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos dėl ES skaitmeninės tapatybės piniginės (Digital Identity Wallet) gali sudaryti palankias sąlygas Briuseliui atimti iš žmonių teises bei juos kontroliuoti.

Dangiškoji Jeruzalė. Karas rytų Europoje.

  Šita internete sklandandi tiesa yra visiška netiesa, bet neatmetama galimybė, kad gali būti ir visiškai atvirkščiai. Laikas parodys.