Straipsnis paruoštas lapkričio 15 dieną , 2023
Trečiadienis šiandien...
Buvo laikas, kuomet pravesti olimpines žaidynes, nesvarbu žiemines ar vasarines, buvo laikoma garbe šaliai.
Paskelbti pasauliui, kad vyksta pasiruošimas, užsidirbti iš TOK ( tarptautinis olimpinis komitetas), iš parduotų bilietų, atvykusių svečių...pagerinti infrastruktūrą. Dėl to neretai buvo girdimi korupcijos skandalai, kuomet norinčiųjų pravesti žaidynes pas save šalių atstovai stengdavosi papirkti TOK atstovus.Ir va, situacija pasikeitė kardinaliai - niekas nenori pravedinėti 2030 metų žaidynių. Rinkimai dėl vietos turi prasidėti tuoj tuoj, o norinčių nė su žiburiu... O kodėl niekas nenori? Tiesiog galimi kandidatai mano, jog TOK neturės pinigų. O kodėl neturės? Ogi dėl to kas vyksta aplink olimpinį komitetą ir artėjančių olimpinių žaidynių Paryžiuje - degradacija, dvigubi standartai, ginčai ir ...patalinės blakės.
Situacija su dvigubais standartais darosi vis aštresnė, kodėl rusams negalima į olimpiadą, o žydams galima. Ogi tai kas kita. Štai ką sugalvojo ir pranešė Tomas Bachas (TOK prezidentas):
Taipogi potencialiems organizatoriams kyla klausimų:
- o kas jeigu stipriausieji neatvažiuos, žaidynės nesulauks tokio dėmesio kaip anksčiau, va rusus jau nušalino
- kaip pasielgs musulmoniškos šalys dėl Izraelio veiksmų, ar nenutiks tik kaip, kad buvo Miunchene-1972, kuomet buvo sušaudyta Izraelio delegacija, niekas dabar neapdraustas nuo tokių įvykių
- o jeigu kas nors nutiks su saugumo užtikrinimu, ar nelaimės atveju tik neišvažiuos pusė olimpinio kaimelio
Nepaslaptis, kad Paryžiaus olimpinių objektų statyba atsilieka nuo grafiko. Visa tai susiję su finansavimo problemomis ir statybinių medžiagų kainų augimu, kurios šoktelėjo ir dėl įvestų sankcijų Rusijai. Apart to išryškėjo ir dar viena problema - migrantų/darbuotojų streikai. Jie reikalauja gan paprastų dalykų, darbo sutarčių ir leidimų gyventi Prancūzijoje, nes neva stato šviesesnį rytojų ir norėtųsi po statybų pagyventi tame rytojuje.
Kaip pavyzdys vienas darbininkas vardu Simbala Sibebe iš Malio skundėsi, kad dirba dažytoju ir dažo sienas olimpiniuose objektuose jau šešis mėnesius, uždirba po 60 eurų per dieną, o minimalus nustatytas atlygis 79 eurai, bet niekur negali skųstis oficialiai, nes darbdavys neišduoda dokumentų.
Taip kad matant kas vyksta nenuostabu, kad neatsiranda norinčių tapti olimpinių žaidynių namais:
- šokinėjančios statybinių medžiagų kainos
- streikuojantys migrantai
- galimos provokacijos
Comments
Post a Comment